PITy 2016 program

epity1

Czym różnią się e-deklaracje od programu PITy 2016

- zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem

tych dwóch sposobów na rozliczenie podatkowe 2016

 

Składanie zeznań podatkowy kojarzy się większości z dość nieprzyjemnym obowiązkiem i stratą cennego czasu. Trzeba bowiem wybrać się do urzędu skarbowego, aby pobrać druki papierowe do rozliczenia. Pit 37 druk to najczęściej pobierany dokument w tego typu urzędach. Do takich zachowań byliśmy przyzwyczajeni przez lata. Wciąż niewiele osób wiem, że istnieje doskonała możliwość, by składanie zeznania podatkowego było łatwe, szybki i przyjemne. E-deklaracje wciąż budzą pewną dozę niepewności, co przede wszystkim jest wynikiem braku znajomości tego sposobu na rozliczanie się z Urzędem Skarbowym. Warto jednak wiedzieć, że deklaracje składane elektroniczne to nie to samo co programy wspomagające wypełnianie pitów. W Internecie można odnaleźć pozycję nazwaną pity 2016 program. Jest to narzędzie służące do sprawnego wypełnienia zeznania podatkowego. Takie programy są olbrzymim ułatwieniem dla osób, które do tej pory powierzały wypełnianie pitu osobie z zewnątrz, ponieważ same obawiały się popełnienia pomyłki. Biura rachunkowe czy pojedyncze działalności gospodarcze opierające się na księgowości miały bardzo wysoki dochód z racji rozliczeń podatkowych dla osób prywatnych, które nie zdecydowały się na samodzielne wypełnienie deklaracji podatkowych.

 

Rozliczenie podatkowe 2016 przez Internet to aplikacja, która nawet w rękach osoby, które sprawnie nie obraca się w świeci sieci internetowej, sprawi, że pity uzupełnią się niemal automatycznie. W gestii podatnika pozostaje uzupełnienie podstawowych danych, takich jak nazwa i adres urzędy skarbowego, do którego kierowane jest zeznanie oraz informacje o podatniku, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, adres itp. Bardzo ważne jest również to, by wprowadzić osiągnięty przychód, a program sam obliczy potrzebne składki i wysokość podatku. Jeśli mamy już wygenerowany druk z pitem, możemy wypełnić e- deklarację 2016.

 

Różnica między edekleracjami a samym programem do uzupełniani pitów jest znaczna. Program uzupełniający stanowi jedynie narzędzie wspomagające podatnika, które ma maksymalnie ułatwić i skrócić czas jego wypełniania. Jednak jeśli chcemy bezpośrednio, za pomocą Internetu dostarczyć nasze zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego, musimy skorzystać i pobrać edeklarację. Można to uczynić między innymi za pomocą strony naszej strony gdzie możliwe jest pobranie i wygenerowanie e-deklaracji. Za pomocą elektronicznych deklaracji możemy także rozliczyć się nie tylko z druku PIT, ale także CIT czy VAT, jest to więc znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Tego typu deklaracja ma tą zaletę, iż większość czynności dzieje się w sposób automatyczny. Bardzo ważną kwestią jest jednak Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UOP), które także należy wygenerować razem z e-deklaracją. UOP jest najczęściej generowany w ciągu 24 godzin od wysłania dokumentów. Jeśli otrzymamy pozytywne wygenerowanie rozliczenia to możemy uznać sprawę zeznania podatkowego za zamkniętą, ponieważ nasz PIT został dostarczony w sposób prawidłowy i nie zawiera żadnych błędów, a więc nie będzie wymagał naniesienia korekty od podatnika. W przypadku ewentualnych błędów zostaniemy także o tym poinformowani i będziemy mieli szanse na ponowne wypełnienie deklaracji podatkowej i złożenie w urzędzie. Jeśli napotkamy na jakieś bariery możemy liczyć na konsultację oraz dedykowane doradztwo, które z pewnością pomoże rozwiązać wszelkie problemy, pojawiające się na drodze do poprawnego wypełniania zeznania podatkowego. E-deklaracje 2016 składane przez Internet to ogromne ułatwienie i zysk czasu, zarówno dla podatników, jak i dla urzędów, które rozliczają nas z naszych przychodów z różnych tytułów zarobkowych.