PITy 2016 program

epity1

Przewaga e-deklaracji nad papierowymi PITami;

ciekawą formą rozliczenia podatkowego jest także

program PITy 2016

 

E-deklaracje to ogromne ułatwienie przede wszystkim dla podatników, którzy nie muszą już spędzać ogromu czasu nad papierowymi wydrukami, gdzie w razie pomyłki, rozliczenie należy wykonywać od początku. E- deklaracje PIT doskonale wpisują się w jeden z nadrzędnych celów państwa polskiego, jakim jest wszechstronna informatyzacja, mająca na celu ułatwienie życia obywatelom. Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom Polska staje się państwem nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom. Papierowe pity odchodzą powoli w zapomnienie i coraz więcej podatników decyduje się na ułatwienia, których można doświadczyć za pomocą edeklaracji.

 

Rozliczenie roczne 2016 może być więc złożone przez każdą osobę, która jest podatnikiem i posiada dostęp do komputera, najlepiej podłączonego do sieci. Cała procedura jest banalnie prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności czy też wiedzy z zakresu rachunkowości u przeciętnego obywatela. Przewaga e-deklaracji nad papierowymi pitami zamyka się przede wszystkim w oszczędności czasu oraz pieniędzy. Wypełnienie elektronicznego zeznania to kwestia kilkunastu minut, w przypadku papierowej wersji często zajmowało to znacznie więcej czasu. Papierowe zeznania budzi w większości podatników strach i obawę przed błędami, które potencjalnie można było popełnić. Wzywanie do urzędu skarbowego i wprowadzanie nieustannych korekt nie jest niczym przyjemnym. Dlatego też, do tej pory, papierowe pity podatników były powierzane profesjonalnym firmom, które słono liczyły sobie za jedno rozliczenie. Korzystanie z usług biur rachunkowych jest efektywne jedynie w przypadku dużych przedsiębiorstw, gdzie kwestie outsourcingu są w pełni zrozumiałe.

 

Pity 2016 program to udogodnienie skierowane w stronę podatników oraz urzędników przyjmujących deklaracje. Nie ma żadnych problemów z odczytaniem danych, dlatego urząd skarbowy nie może mieć żadnych zastrzeżeń. Program pity 2016 do pobrania jest na naszej stronie. Można śmiało skorzystać z programów udostępnionych na portalu www.pity2016program.pl, gdzie dodatkowo zamieszczony jest dokładny opis obsługi. Krok po kroku można dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo wypełnić, a następnie wysłać do odpowiedniego organu własne rozliczenie podatkowe 2016.

 

Korzyści korzystania z systemu informatycznego e-deklaracje są ogromne i rozdzielone na wiele podmiotów. W największym stopniu skorzystają na nim podatnicy, którzy do tej pory musieli zmagać się z papierowymi pitami. Ogromnym udogodnieniem jest także to, że system obsługuje bardzo wiele narzędzi, między innymi pozwala na kompleksową obsługę deklaracji PIT, CIT, PCC, VAT, NIP. Za pomocą systemu można także zaktualizować dane o podmiotach gospodarczych, skorzystać ze specjalnych pomocy, udzielanych także w systemie on- line, uzyskać dostęp do danych dotyczących naszych wszystkich rozliczeń. Do tej pory, wszystkie te kwestie sprowadzały się do tego, ż należało nawet kilkukrotnie odwiedzać swój urząd skarbowy, co wiązało się przede wszystkim ze stratą cennego czasu, staniu w kolejkach i zmaganiu się z czasami bardzo zasadniczymi urzędnikami. Dzięki e-deklaracjom jakość obsługi podatnika będzie z pewnością na znacznie wyższym poziomie, niż to ma miejsce w przypadku obsługi deklaracji podatkowych na papierze. Sprawna komunikacja za pomocą różnorodnych dróg elektronicznych sprawi, że będzie można skontaktować się z danym organem, bądź też z podatnikiem w każdej chwili i w każdym miejscu, gdzie tylko istnieje dostęp do sieci internetowej. Wielkimi krokami zmierzamy także do tego, by osiągnąć etap, którego bazą jest centralna rachunkowość i dzięki temu pełna centralizacji informacji o podatnikach. Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego rozrasta się więc w dobrym tempie i możemy oczekiwać, że za kilka lat papierowe druki zostaną całkowicie wyparte przez rozliczenia w systemach elektronicznych.