PITy 2017 program

epity1

E-deklaracje - w jaki sposób skorygować błąd

 

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy dostarczyć nasze obowiązkowe roczne zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego. Wiele osób korzysta z tradycyjnych metod, czyli albo udaje się osobiście do urzędu, albo wysyła swój formularz PIT za pośrednictwem poczty. Oba te sposoby wymagają cierpliwości oraz samozaparcia, zarówno przy ręcznym wypisaniu PITu, jak i przy późniejszym procesie jego składania. Istnieją jednak bardziej innowacyjne metody, dające szanse oszczędzenia czasu, także energii, którą normalnie musielibyśmy spożytkować na ręczne, mozolne wypełnienia poszczególnych elementów zeznania podatkowego.  System e-deklaracje jest nowoczesnym narzędziem pomocy, z którego może korzystać każdy podatnik, osiągający w roku podatkowym jakikolwiek przychód.

 

E-deklaracje to inaczej elektroniczne rozliczenia podatkowe, które można wysłać z domu, bez konieczności osobistego odwiedzania urzędu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które do tej pory musiały specjalnie angażować swój wolny czas, by zdążyć do urzędu w godzinach jego funkcjonowania. Wykorzystując formularz e-deklaracja możemy wysłać PIT nawet ostatniego dnia przysługującego nam terminu, najczęściej jest to 30 kwiecień 2017 roku.

 

Zdarza się również, że w rozliczenie przez internet 2017 wkradną się błędy. Wówczas również można skorzystać z oferty, jaka jest proponowana przez system e-deklaracja podatkowa i złożyć tą drogą korektę. Zasady postępowania są niemal analogiczne, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku składania poprawy PITu należy zaznaczyć odpowiednie pole, które będzie oznaczało, że dany formularz jest korektą. E-deklaracje są bez wątpienia najszybszym sposobem na to, by złożyć poprawione zeznanie do urzędu skarbowego. Im szybciej to uczynimy tym szybciej nasza korekta będzie rozpatrzona, a my będziemy mogli zapomnieć na jakiś czas o obowiązkach podatkowych. Błędy w wypełnianiu zeznania zdarzają się to bardzo często i bywają sytuacje, kiedy trudno ich uniknąć, choćby z powodu przeoczenia. Jednak z systemem e-deklaracji nawet składanie korekty nie będzie stanowiło trudności.

 

Aby uniknąć pomyłek na przyszłość najlepiej jest nie spieszyć się z wypełnianiem poszczególnych kolumn formularza PIT i po całościowym wypisaniu rubryk wszystko jeszcze raz dokładnie sprawdzić. Do wypełniania formularza możemy wykorzystać program do pitów. Jest to narzędzie, które pozwala na ominięcie większości powszechnie popełnianych błędów, ponieważ każda pojawiająca się w picie nieprawidłowość zostaje wychwycona przez aplikację i oznaczona, tak, by podatnik miał szansę ją skorygować. Program jest również kompatybilny z e-deklaracjami, dlatego wszystkie działania związane ze złożeniem PITu możemy załatwić w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania wielu stron. Program automatycznie połączy nas z e-deklaracjami, dzięki którym szybko i sprawnie wyślemy nasze zeznania bezpośrednio do wskazanego urzędu skarbowego. Po wysłaniu otrzymamy bardzo ważny dokument, jakim jest Urzędowe Potwierdzenie Odbioru - dokument ten należy przechowywać przez co najmniej 5 lat od momentu złożenia PITu.

 

Osoby, które po raz pierwszy składają swoje zeznania podatkowe także mogą skorzystać z e-deklaracji. Z pewnością jest to najlepszy sposób, by nie zniechęcić się do corocznego obowiązku składania zeznań podatkowych. Narzędzie posiada szczegółową instrukcję postępowania, dlatego nawet laicy komputerowi nie będą mieli problemów z prawidłową interpretacją wybranych zapisów. System jest całkowicie darmowy, dlatego nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu jego użytkowania.