PITy 2016 program

epity1

Pity 2016 program, czy e-deklaracje - oba wybory dobre

 

Rozwój technologii oraz powszechny dostęp do Internetu spowodowały, że nasze rozliczenie podatkowe 2016 i każde kolejne staje się coraz łatwiejsze. Obecnie możemy już korzystać z kilku sposobów rozliczenia podatkowego:

  • tradycyjne wypełnianie PITu w wersji papierowej;
  • e-deklaracje, wykorzystanie automatycznych formularzy podatkowych;
  • także pity 2016 program, który znacznie ułatwia wypełnienie zeznania rocznego.

Jako, że rozliczenie podatkowe 2016 już niebawem stanie się faktem warto zapoznać się szczegółowo i wybrać jedną z wymienionych form rozliczenia.

 

Od samodzielnego wypełniania pitów z pewnością wybawi nas program do pit 2016. Jest to bardzo przejrzyście skonstruowana aplikacja, którą podatnicy mogą pobrać z Internetu zupełnie za darmo. Aplikacja wspiera wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych PIT. Twój podatek 2016 zostanie rozliczony przez program dopasowany do przepisów i formularzy podatkowych rozliczeń PIT za rok 2016. Dzięki niemu możesz wypełnić zeznania: PIT 28, PIT 36, PIT 37, PIT 36L, PIT 38 wraz z pełną gamą załączników. Nie trzeba być specjalistą, żeby korzystać z pity 2016 – programu, który daje możliwość skorzystania z pomocy w wypełnianiu deklaracji PIT. Wbudowany informator udziela odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczeń podatkowych. Poprawnie wypełniony i wygenerowany przez program PIT należy wydrukować, podpisać i gotowe. Program niestety nie daje możliwości wysłania pitów przez Internet– pozwala na to tylko i wyłącznie aplikacja Ministerstwa Finansów, dlatego wydrukowany i podpisany druk trzeba dostarczyć do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego pocztą lub osobiście.

 

Drogą internetową możemy rozliczyć się z fiskusem wykorzystując w tym celu e-deklaracje. Aby złożyć PIT online wystarczy odwiedzić naszą stronę, gdzie podatnicy znajdą interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją, które po wypełnieniu i opatrzeniu bezpiecznym podpisem elektronicznym będzie można przesłać do systemu. E-deklaracja może być wysłana na trzy sposoby:

  • przy użyciu interaktywnego formularza PDF np. e-deklaracje PIT 37, (wymagany do obsługi program Adobe Leader)
  • za pomocą aplikacji e-Deklaracje Desktop, która pracuje systemami operacyjnymi Windows, Linux, Mac OS X;
  • z wykorzystaniem aplikacji (modułów) dostarczonych przez producentów oprogramowania, które pozwalają na przesyłanie deklaracji podatkowych bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych podatnika.

 

Przy pomocy E-deklaracje można rozliczyć się z urzędem skarbowym nie wychodząc z domu: bez potrzeby składania podpisu elektronicznego, który został zastąpiony koniecznością podania wszystkich danych osobowych, numeru PESEL, NIP a także kwoty podatku zapłaconej w poprzednim roku podatkowym. Aplikacja jest tak skonstruowana, że wysłanie formularza PIT nie będzie możliwe jeżeli nie zostaną w nim wypełnione wszystkie konieczne pola. System w ekspresowym tempie sprawdza dane, analizuje je i weryfikuje ich poprawność, aż do momentu nadejścia Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (najlepiej zapisać ją na dysku albo wydrukować).

 

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z elektronicznego rozliczania pitów. Przybywa zwolenników zarówno program pity 2016 jak i e-deklaracji. Jedno i drugie pozwala na szybkie i bezproblemowe wywiązanie się z obowiązku składania zeznań podatkowych. Przy okazji najbliższego rozliczenia warto sięgnąć po któryś z zaproponowanych sposobów.