PITy 2016 program

epity1

Poznaj ulgi podatkowe z jakich możesz skorzystać

rozliczając się poprzez e-deklaracje 2016

 

Składać swoje rozliczenie PIT 2016 można na bardzo wiele sposobów. Wciąż podatnicy najczęściej korzystają z nieco archaicznego już sposobu, jakim jest ręczne wypełniania pita oraz bezpośrednie składanie go do urzędu skarbowego. Są jednak inne, bardziej nowoczesne metody, która przede wszystkim sprawiają, że wypełnianie druku nie jest już tak monotonne i uciążliwe. E-deklaracje to wciąż nowość, jednak coraz więcej osób przekonuje się do tego systemu i już nie wraca do tradycyjnych formularzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wypełnić nasz formularz w sposób szybki oraz niemal bezbłędny. Możemy skorzystać także w innych pomocy, jak na przykład programu pit 2016, który pozwala na bieżące sprawdzanie błędów, tak by może je było od razu skorygować, bez konieczności przepisywania całego formularza na nowo. Dzięki zastosowaniu systemu e-deklaracje 2016 możemy rozliczyć najbardziej powszechne druki pit, między innym PIT- 37 druk, PIT- 36 czy też PIT- 28.

 

Oprócz standardowego wypełniania druków pit, które zawierają podstawowe obliczenia oraz dane, możliwe jest także odliczenie różnego rodzaju ulg. Warto tu wspomnieć o Urzędowym Potwierdzeniu Odbioru, który odbywa się przy wysyłce każdej e- deklaracji. Dzięki takiemu procesowi mamy pewność, że nasze formularze docierają do konkretnego urzędu skarbowego i zostają przyjęte przez urzędników. Gdy tylko nasza deklaracja podatkowa dotrze do naszego urzędu skarbowego, ta organizacja musi wystawić e-deklaracje upo. Takie potwierdzenie daje nam również postawę do każdego rodzaju odwołań czy też rozwiązaniu problemów, które mogą pojawić się na drodze wysyłania pitu.

 

Deklaracja PIT przez Internet to ogromne udogodnienie dla każdego podatnika, który jest zobowiązany do rozliczania się z urzędem skarbowym. Wiele podatników spełnia również kryteria, dzięki którym możliwe jest rozliczenie na bardziej preferencyjnych warunkach czy też skorzystanie z różnego rodzaju ulg. E-deklaracje pozwalają również na odliczenie tych ulg, za pomocą konkretnych załączników. Do każdego formularza pit mamy możliwość złożenia załącznika, który pozwoli nam na wykazanie ulgi.

 

Do wyboru mamy kilka ulg. Najczęściej jednak odliczane są ulgi na dzieci, jak również ulgi za korzystanie z sieci internetowej. E-deklaracje upo pozwalają również na otrzymanie potwierdzenia urzędowego w przypadku składania druków odliczeń oraz ulg.

 

Deklaracje PIT przez Internet najczęściej jest rozliczana za pomocą pit- 37. Do tego pitu mamy możliwość dołączenia między innymi druku: PIT/O, PIT-D czy też PIT- 2K. Dzięki tym formularzom możemy dokonać odliczenia z tytułu ulgi na dzieci, a także ulg mieszkaniowych czy remontowych. Za pośrednictwem Internetu możemy odliczyć niemal wszystkie ulgi, jednak warto to przed złożeniem zeznania sprawdzić na stronach internetowych, które zawierają wszelkiego rodzaju aktualizacje dotyczące systemu e-deklaracje 2016. Co jakiś czas pojawiają tam się bowiem zmiany oraz nowości, które zawierają nie tylko drobne poprawki, ale także dodawane są nowe formularze, z których w danym roku podatkowym można korzystać. Na stronach, za których pośrednictwem możemy wysłać naszą deklarację internetową są dokładne instrukcje, jak należy wypełnić druki ora załączniki do druków. Dzięki temu z pewnością nie popełnimy żadnego błędu, a nasza deklaracja PIT przez Internet będzie tak samo wiarygodna, jak ta złożona bezpośrednio w urzędzie skarbowym i wypełniona ręcznie. Pamiętajmy, że ulgi przysługują bardzo wielu osobom, często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że udaje nam się spełnić kryteria pozwalające na te bardziej preferencyjne warunki.