PITy 2017 program

epity1

E-deklaracje 2017 wyślesz dzięki programowi pity 2017 -

pobierz go z naszej strony bezpłatnie

 

Tradycyjne metody składania rocznych zeznań podatkowych są uciążliwe, czasochłonne i kosztują nas sporo nerwów. Alternatywą może być deklaracja PIT przez Internet, dzięki której rozliczenie podatku można wykonać zza własnego biurka, wykorzystując jedynie komputer z dostępem do internetu oraz e-deklaracje w postaci interaktywnych formularzy w formacie pdf.

 

Warto zaznaczyć, że deklaracja PIT przez Internet jest dostępna dla każdego, nie tylko dla osób identyfikujących się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, a PIT 2017 przez Internet jest dokładnie tak samo ważny, jak dokument w formie papierowej przekazany do urzędu skarbowego. Jako dokument zaświadczający o złożeniu zeznania otrzymamy e-deklaracje upo, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które wyszczególni indywidualny numer referencyjny naszego rozliczenia, datę i godzinę przesłania zeznania oraz dane odbiorcy.

 

System e-deklaracje umożliwia błyskawiczne rozliczenie podatku za ubiegły rok. Bez nerwów, stania w kolejce, niepotrzebnego pośpiechu i konieczności przygotowywania papierowych wersji zeznania. Aby e-deklaracja została wypełniona prawidłowo, należy z witryny internetowej pobrać specjalny interaktywny formularz pit 2017.


Interaktywne formularze pit 2017 przez internet nie różnią się niczym od swoich papierowych odpowiedników. Ze względu na duży stopień zautomatyzowania są za to o wiele bardziej funkcjonalne.

 

Bezpieczeństwo rozliczenia poświadcza e-deklaracje upo, które jest dokumentem zaświadczającym o złożeniu zeznania w wypadku, gdyby zeznanie nie dotarło do adresata. Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, głównie wieczorem ostatniego dnia  kwietnia, kiedy kończy się termin składania pitów i serwery są przeciążone. Znacznie więcej dokumentów gubi się jednak podczas trdycyjnego składania pitów na papierowych formularzach, dlatego e-deklaracje są bezsprzecznie najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem rozliczenia podatku. Wymagania sprzętowe są niewielkie; możliwość rozliczenia pit 2017 przez internet mają także posiadacze systemów operacyjnych innych niż najpopularniejsze systemy z rodziny Windows.

 

Deklaracja pit przez internet jest automatycznie rejestrowana na serwerze odbiorczym, a więc, jeśli o rozliczeniu przypomnimy sobie tuż przed północą trzydziestego kwietnia, i tak wciąż mamy szansę rozliczyć się w przepisowym terminie.

 

Edeklaracje to system prosty i niezawodny, co tłumaczy jego szybko rosnącą popularność. Za ich wykorzystaniem przemawia także niezwykła wygoda, ponieważ e-deklaracja może zostać złożona praktycznie za pomocą każdego komputera z dostępem do internetu. Oznacza to, że wybierając edeklaracje możemy oszczędzić cenny czas, rozliczyć się szybko, bezbłędnie i wygodnie.

 

Warto pamiętać, że e-deklaracje upo powinniśmy przechowywać przez pięć lat (w formie elektronicznej lub wydrukowanej). Jest to okres, przez jaki jesteśmy zobowiązani do przechowywania dokumentacji finansowej, w tym także rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym. Najlepiej zapisać edeklaracje upo na bezpiecznym dysku, przeznaczonym wyłącznie do obsługi finansów, a także wydrukować, dzięki czemu będziemy mogli na żądanie US potwierdzić, że złożyliśmy PIT 2017 przez Internet.

 

Na koniec podkreślmy jeszcze raz, że wykorzystując edeklaracje mamy takie same, a nawet większe, możliwości, niż wypełniając tradycyjne zeznania; możemy zatem odliczyć ulgi, rozliczyć się z małżonkiem oraz przekazać jeden procent podatku na OPP.

 

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wypełnić edeklaracje i cieszyć się spokojem i oszczędnością czasu.